Boty na snowboard

Když dojde na boty, jej jejich pohodlí základním faktorem při pořizování. A u snowboard bot to platí dvojnásob! Před koupí je nejlepší si boty na snowboard řádně vyzkoušet a vybrat ty, které jsou nejpohodlnější, pohodlně fixují nohy a zamezují zvedání pat. 

Boty na snowboard

Snowboarding je sport, kde se potřebujeme soustředit pouze na ježdění a ne se zabývat tím, že nás snowboardové boty tlačí, nebo celkově nesedí. Proto je výběr snowboardových bot nesmírně důležitý a při jejich nákupu je důležité vyzkoušet si obě boty a to s utaženými tkaničkami. Nejlépe je se pak v botách 10 min. procházet a během té doby zjistíte, jestli Vám dané snowboardové boty padnou, či ne.

Na trhu jsou snowboardové boty od mnoha značek, různých modelů, na různé disciplíny a různé tvrdosti. Obecně platí, že pro začátečníky jsou lepší měkčí boty, pro pokročilejší jezdce pak boty tvrdší. Měkčí boty odpouštějí více chyb a pro začínající snowboardisty/ky jsou uživatelsky snazší. Pokud chcete jezdit ve snowparku pořiďte si snowboardové boty na freestyle, které jsou taktéž o něco měkčí.

Nejprodávanější jsou universální boty na snowboard, které využijete v jakémkoliv terénu. Ať už surfujete v hlubokém sněhu, skotačíte ve snowparku, nebo jen jezdíte po sjezdovkách, universální boty na snowboard tam budou vždy s Vámi. Tyhle boty poskytují pokročilejším jezdcům větší podporu a stabilitu ve větších rychlostech.

Pro vyznavače freeridu, nebo boardercross ježdění jsou připraveny snowboardové boty velmi pevné, které mají maximální reakci a podporují nohy i v těch největších rychlostech.

Každá značka má různé druhy číslování tuhosti bot. Např. boty na snowboard Burton udávají číslování tuhost od 1 do 10, kde 1 jsou nejměkčí a 10 nejtvrdší. Boty na snowboard Burton patří mezi nejpohodlnější a nejprodávanější na trhu.

Další oblíbené boty na snowboard jsou od značek Nitro, DC Shoes, Vans, nebo Nike.